Тарифи

ТОВ «ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ОПЕРАТОР УКРАЇНИ» застосовує два основі порядки оплати за електричну енергію:

– Попередня оплата за електричну енергію встановлюється у розмірі 100 % вартості планового обсягу та сплачується до 25 числа місяця, що передує місяцю постачання.
– Подекадна оплата встановлюється в розмірі 30% до 25 числа місяця, що передує місяцю постачання., 30 % до десятого числа місяця постачання, 40 % до двадцятого числа місяця постачання.

За згодою сторін можливий інший порядок оплати за електричну енергію.

Спосіб і умови оплати за електричну енергію

Оплата вартості за електричну енергію здійснюється споживачем виключно грошовими коштами шляхом перерахування їх на рахунок постачальника із спеціальним режимом використання.

Політика ціноутворення ТОВ «ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ОПЕРАТОР УКРАЇНИ» визначається відповідно до Правил ринку та Правил роздрібного ринку електричної енергії, що затверджені Постановами НКРЕКП № 307 та 312 від 14.03.2018. , а саме фактична ціна розраховуються Постачальником за формулою:
Тфакт = (Вфакт/Офакт) + Тп +Троз+ В/Qпостфакт + Тпост,
де Вфакт – фактична вартість купівлі Постачальником обсягів електроенергії Споживача на усіх ринках електроенергії – ринку двосторонніх договорів, ринку на добу наперед (РДН), внутрішньодобовому ринку (ВДР) та балансуючему ринку (БР), яка визначається як сума добутків погодинних обсягів споживання електроенергії Споживачем та фактичної ціни години за кожну годину кожної доби розрахункового періоду;
Офакт – фактичні обсяги споживання електроенергії Споживачем у розрахунковому періоді,
Тп – тариф на передачу електричної енергії оператора системи передачі, затверджений НКРЕКП;
Троз – тариф на розподіл електричної енергії оператора системи розподілу, затверджений НКРЕКП;
В – сума обов’язкових витрат Постачальника, що передбачені діючим законодавством (акцизний збір, плата оператору ринка та адміністратору розрахунків, внески на регулювання НКРЕКП, тощо)
Qпостфакт – фактичні обсяги споживання електроенергії усіма споживачами Постачальника у розрахунковому періоді;
Тпост – тариф Постачальника, що розраховується та фіксується у додатковій угоді до договору в момент його укладення в грн/кВт*год.
На усі нарахування нараховується ПДВ.
З актуальними цінами на складові вартості електричної енергії можно ознайомитися за посиланнями

Ціни на електричну енергію регульованих ринках ДП «Оператора ринку» (РДН та ВДР) https://www.oree.com.ua/index.php/IDM_graphs
Ціни на електричні енергію на ринку двосторонніх договорів Української енергетичної біржи https://www.ueex.com.ua/
Ціни на передачу електричної енергії
https://www.nerc.gov.ua/sferi-diyalnosti/elektroenergiya/promislovist/tarifi-na-elektroenergiyu-dlya-nepobutovih-spozhivachiv/tarif-na-poslugi-z-peredachi-elektrichnoyi-energiyi
Ціни на розподіл електричної енергії
https://www.nerc.gov.ua/sferi-diyalnosti/elektroenergiya/promislovist/tarifi-na-elektroenergiyu-dlya-nepobutovih-spozhivachiv/tarifi-na-poslugi-z-rozpodilu-elektrichnoyi-energiyi

Ціна на природний газ

ТОВ «ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ОПЕРАТОР УКРАЇНИ» застосовує два основі режими оплати за спожитий природний газ:

– Попередня оплата за природний газ встановлюється – 100 % вартості планового обсягу природного газу сплачується до 25 числа місяця що передує місяцю постачання.
– Подекадна оплата встановлюється – 40% до десятого числа місяця споживання, 30 % до двадцятого числа місяця споживання, 30 % до тридцятого числа місяця споживання.